Wypożyczalnie samochodów dostawczych – na co zwracać uwagę?

Wypożyczalnie samochodów dostawczych – na co zwracać uwagę?Obecnie na rynku istnieje wiele mniej lub bardziej znanych wypożyczalni samochodów dostawczych. Niestety często zdarza się tak, że właściciele tychże firm wymuszają na pożyczających niezgodnych z prawem zapisów, Poniżej wyjaśniamy na co konkretnie warto zwracać uwagę, zanim zdecydujesz się na podpisanie wiążącej umowy.

Warto od razu podkreślić, że umowa jest umowie nierówna. To znaczy, że pomimo, iż usługi są stosunkowo podobne, to nigdy zapisy w umowie u jednej wypożyczalnie nie będą identyczne, jak u jej konkurencji. Co więcej, w razie jakichkolwiek usterek wypożyczający będzie musiał ponosić ogromne koszty. Oczywiście wszystko powinno się zgłaszać możliwie jak najszybciej do UOKiK, jednakże i tutaj na odpowiedź należy chwilę czekać.

Częste praktyki

Bardzo wiele sytuacji jest takich, że wypożyczalnia daje nam jedynie proste oświadczenie, w którym zobowiązujemy się uiścić wymaganą kwotę za wypożyczenie i odstawić samochód w wyznaczonym terminie i miejscu. Niestety w takim przypadku kompletnie nie można przewidzieć czego się spodziewać. Profesjonalna umowa precyzyjnie nakreśla wszystkie warunki i dzięki temu wypożyczający zna swoje prawa oraz obowiązki.

Sprawdzaj opinie o firmach

Jest to jedna z ważniejszych czynności zanim zdecydujesz się na podpisanie jakiejkolwiek umowy. Lepiej będzie, kiedy na samym początku zorientujesz się w komu warto ufać i tam właśnie się zgłosić. Wtedy na pewno unikniesz niepotrzebnych rozczarowań i będziesz mógł się cieszyć sprawnym samochodem dostawczym. W żadnym wypadku nie radzimy robić nic w pośpiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *