Polska i transport drogowy – jakie utrudnienia dla kierowców?

Polska i transport drogowy – jakie utrudnienia dla kierowców?Na rynku istnieje wiele możliwości transportowania towarów. Jednakże od wielu lat niezmienną popularnością cieszy się transport drogowy. Dzieje się tak dlatego, że obecnie infrastruktura drogową pozwala dojechać w zasadzie wszędzie. Dodatkowo transport drogowy jest mniej zaawansowany logistycznie i tańszy, aniżeli np. powietrzny.

Niemniej jednak, nawet i w tym wypadku występują pewne komplikacje podczas przewozów towarów. Dzisiaj skupimy się na tych, z którymi muszą się zmagać kierowcy jeżdżący po naszym kraju.

Większe miasta i zakaz wjazdu

Z racji dużych gabarytów samochodów ciężarowych, władze niektórych większych miast całkowicie zakazują wjazdu do nich tirów, czy innych ciężarówek. Wtedy też konieczne jest korzystanie wyłącznie z dróg objazdowych i obwodnic, co nie zawsze wychodzi korzystnie w ogólnym bilansie kosztowym. Czasami jednak wjazd do miasta jest możliwy, ale np. tylko w określonych godzinach. Przeważnie są to późne godziny nocne, bowiem wtedy jest najmniejszy ruch.

Wysokość samochodu dostawczego

Niestety większe auta mogą mieć problemy z przejechaniem pod niektórymi wiaduktami, które są zbyt niskie. W takich sytuacjach również konieczne jest nadkładanie drogi, co z pewnością nie pasuje zbyt wielu kierowcom. Zawsze warto więc dokładnie przeanalizować daną trasę pod kątem jakiś utrudnień, aby potem nie tracić niepotrzebnie czasu na szukanie alternatywnych dróg. Często za tego typu kwestie odpowiedzialny jest spedytor w firmie, który stale kontroluje sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *