Giełda ładunków

Giełda ładunków powstała, aby maksymalnie zwiększyć wydajność dużych firm transportowych, a także mniejszych przewoźników. Na takiej giełdzie można znaleźć opłacalne usługi w zakresie ładunków, dzięki którym będzie można zwiększyć jakość przewożonych towarów. Poza tym pozwoli zmniejszyć liczbę pustych transportów, które wracają, np. z miejsca docelowego.

Bez pustych transportów25

Na giełdzie ładunków można znaleźć wiele ciekawych i interesujących ofert, które pozwolą nam przewozić ładunki, gdy wracamy, np. z miejscowości A do B i jedziemy na pusto, ponieważ właśnie się rozładowaliśmy. Na giełdzie można znaleźć partnerów biznesowych, którzy oferują usługi przewozowe albo wolne ładunki. Na takiej giełdzie cały czas pojawiają się nowe oferty, a dzięki temu ciągle mamy dostęp do aktualnych wolnych ładunków.

Co oferuje taka giełda?

Europejska giełda transportowa

Jeśli zarejestrujemy się na takiej giełdzie, to będziemy mieli duże korzyści, które z tego wynikają, a więc:

 • dostęp non stop do aktualnych ofert;
 • dostosowanie ofert wolnych ładunków do naszych potrzeb, ponieważ zaraz po zamieszczeniu na giełdzie ogłoszenie pojawia się na naszym pulpicie;
 • oszczędność czasu i pieniędzy;
 • spełnia potrzeby małych i dużych firm transportowych;
 • mniejsze ryzyko, a do tego większe zyski;
 • można lepiej wykorzystać zasoby swojej firmy transportowej, a także zwiększa się zyski dzięki dostępowi do tysięcy aktualnych ofert;
 • rozwiązanie dostosowane do potrzeb spedytorów i przewoźników;
 • wyliczanie dokładnych tras, odległości oraz kosztów.

Zalety dla firm spedycyjnych wynikające z korzystania z giełdy

Taka krajowa i międzynarodowa giełda transportowa korzystnie wpływa na działalność firm spedycyjnych, ponieważ na giełdzie mamy możliwość zamieszczania różnorodnych ofert dotyczących wolnych ładunków, dzięki którym nasze samochody nie będą jeździły na pusto. Do tego mamy bardzo łatwe wyszukiwanie informacji na temat wolnych ładunków. Poza tym możliwe jest budowanie własnych sieci transportowych, a także daje możliwość wyszukiwania nowych firm transportowych. Dzięki giełdzie każdy kierowca może profesjonalnie wyznaczyć trasę, a do tego obliczyć koszty usługi transportowej.

Jak korzystać z giełdy ładunków?

Zapisanie się, a także korzystanie z takiej giełdy, jest bardzo proste i nie wymaga od nas spełniania niepotrzebnych formalności, a więc:

 1. trzeba dokonać szybkiej rejestracji on-line na wybranej giełdzie ładunków;
 2. potem możemy w prosty, łatwy i szybki sposób wyszukać ładunki, które nas interesują;
 3. można odkrywać nowe firmy;
 4. a do tego wyznaczać najlepsze trasy przejazdu.

Co zapewniają takie giełdy?

Najważniejszą rzeczą, jaką zapewniają takie giełdy jest szybki, łatwy i prosty dostęp do tysięcy ofert wolnych ładunków. Każdy nowy klient może skorzystać z pomocy, ale też każda nowa firma, która rejestruje się na stronie jest sprawdzana pod względem rzetelności i wypłacalności. Natomiast firmy, które nie stosują się do zasad, są karane i usuwane z giełdy, dzięki temu mamy dostęp do zaufanych i sprawdzonych ofert. Poza tym możliwe jest również poszerzenie swoich kontaktów i poznanie wielu firm, które mogą stać się naszymi klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *